Sülük Uygulaması Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sülük uygulaması hakkında merak edilen konulardan biri de sülük uygulaması öncesinde nelere dikkat edilmeli şeklindedir.

Sülük Uygulaması Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sülük Uygulaması Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sülük uygulaması günümüzde sık tercih edilen ve oldukça merak edilen bir alternatif tıp tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde birçok kişiniz sinir sistemi, sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, iltihabi hastalıkları, metabolizma hastalıkları ve cilt problemleri çözülmektedir.

Sülük uygulaması modern tıbbın uygulama alanlarına da yavaş yavaş girmeye başlamıştır. Hakkında yapılan bilimsel araştırmalar sayesinde hekimler arasında kullanımı daha da yaygınlaşmaktadır.

Sülük uygulaması hakkında merak edilen konulardan biri de sülük uygulaması öncesinde nelere dikkat edilmeli şeklindedir.

Sülük uygulaması öncesinde kişiler bunun ilk olarak gerçekten tecrübeli ve güvenilir biri tarafından yapılıp yapılmadığını iyi araştırmalıdır. Piyasada bazı kötü niyetli insanlar bu işlemleri uyguladığı vaadinde bulunarak insanlarda ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Örneğin, bir sülük tek bir kişi için ve tek seferde kullanıldıktan sonra uygun koşullar altında yok edilmelidir. Bunu farklı insanlarda kullanan kötü niyetli kişiler de vardır. Bu nedenle araştırma yaparken son derece dikkatli davranmanızı ve kendinizi kesinlikle bu mucizevi tedaviden de mahrum bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Gerçekten bilgili ve emin ellerde yapıldığında birçok hastalığa şifa veren bu uygulamanın diğer modern kimyasal tıp ilaçlarına göre yan etkisi olmadığını ve sizi hasta edecek başka maddeleri vücudunuza almadığınızı bilmeniz gerekmektedir. Bu açılardan bakıldığında sülük tedavisi oldukça faydalı bir uygulamadır.

Sülük tedavisi öncesinde nelere dikkat etmeli konusunda hekim tercihinizi yaptıktan sonra işlem saatinden önce nelerden kaçınmanız ve neleri yapmanız gerektiği konusuna değinelim.

Öncelikle uygulama öncesinde cilt üzerinde krem, losyon, parfüm gibi kozmetik olsun olmasın herhangi bir ürün kullanmamalısınız.

Uygulama öncesinde kan basıncınızın da normal seviyede olması gerekmektedir. Eğer kan basıncı değeriniz normalin altında veya üstünde ise normal seviyeye gelmesi için uygulamayı yapacak hekim bekler ve daha sonra işleme başlanır.

Uygulama yapılacak kişi kan sulandırıcı kullanıyorsa ve kan değerinde bazı değişiklikler olduğunda sülük tedavisi yapılamamaktadır. O nedenle işlem öncesinde mutlaka hekiminiz kan değerlerinize bakacaktır ve tedavi planlanmasını buna göre yapacaktır.

Kullanılacak sülükler uygulama öncesinde özel solüsyonlar içerisinde bekletilmektedir. Aksi halde normal hali ile sülük insan vücuduna sokulmamaktadır. Bu solüsyonların içerisinde ozon veya hidrojen peroksit bulunmaktadır ve bu sayede sülük vücuda girebilecek şekilde sterilize edilmiş olur.

Kişi sülük uygulamasından en az üç gün öncesinde kan sulandırıcı meyve ve sebze tüketiminden kaçınmalıdır. Uzak durulması gereken tüm bu besinlerin listesi hakkında hekiminizden bilgi talep edebilirsiniz.

Kadın hastalar sülük tedavisi uygulaması yaptıracakları günlerde regl olmamalıdır. Bu dönemler hakkında hekiminize mutlaka bilgi vermelisiniz.

Hemofili hastası iseniz sülük tedavisi gibi uygulamalar size zarar vereceğinden bunu da hekiminize belirtmelisiniz. Hemofili hastalığı ve pıhtılaşma bozukluğu gibi hastalıklara sahip olan kişilerde sülük tedavisi uygulanmamaktadır.


 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App
www.karagozmedya.com