Nefesimizi Kullanarak Negatif Düşüncelerimizi Olumlu Yönden Değiştirebilir mi ?

Nefes çalışmaları fiziksel egzersizler olmasına rağmen sanırım kişiyi ruhsal, düşünsel ve duygusal anlamda dengeliyor. Nefes Terapi yöntemi, kolayca uygulanan bir teknik midir?

Nefesimizi Kullanarak Negatif Düşüncelerimizi Olumlu Yönden Değiştirebilir mi ?
Nefesimizi Kullanarak Negatif Düşüncelerimizi Olumlu Yönden Değiştirebilir mi ?

Nefesimizi Kullanarak Negatif Düşüncelerimizi Olumlu Yönden Değiştirebilir mi ?

Doğal ve doğru nefes, sinir sistemini, beyindeki hormonları düzenler. Anti-depresan ilaçlara olan bağımlılıkları büyük oranda azalttığını, hatta ortadan kaldırdığını deneyimlerimizden biliyoruz. Geceleri rahat ve derin uyumamızı sağlar. Öfke, heyecan, stres ve çökkünlük durumlarının içinden kolayca geçmemize yardımcı olur. Doğru ve doğal nefes bizi daha sakin ve dengede tutar.

Nefesini doğru kullanan kişi, zihnini kolayca kontrol edebilecek hale gelir. Böylece olumsuz düşünceleri kontrol altına alabilme ve yerine farklı yapılar oluşturma yetisi artar. Zihin sakinleşir, karamsarlıktan kurtulur, olaylara karşı pozitif düşünme yeteneği artar, geçmiş ve geleceğe yoğunlaşmaktan çok anda kalma halleri artar. Bizler, nefes seanslarımız sırasında bazı teknikleri uygulayarak, zaten size ait olan, yaradılışınızda size verilen doğal nefesi hatırlamanız için size yardımcı oluyor, rehberlik ediyoruz. Aslında size şunu gösteriyoruz, hayat ile olan alışverişimiz aynı nefes alışverişimiz gibi olmalıdır; doğal, çabasız ve cömert… Nefesiniz açıldıktan ve doğal nefesinize geri döndükten sonra bunu çok daha iyi anlıyor, fark ediyorsunuz. Nefesiniz açıksa hayata güven duyarsınız, teslimiyet duygusu içindesinizdir ve bilirsiniz ki her şey olması gerektiği gibidir zaten. Ama bu, bir kadercilik değildir! Yapmanız gereken neyse, atmanız gereken adım neyse, onu potansiyelinizin yüzde 100’ünü kullanarak yapar hale gelirsiniz, her alanda daha verimli ve aktif olursunuz. Kendinizi daha güçlü, enerjik, net, dingin ve kararlı hissedersiniz. Yaşamdan tat alma, her anı keyfe dönüştürme kapısı açılmıştır. İşte bu yüzden “Nefesini farket, doğal haline getir ve hayatın değişsin” diyoruz. Evet… Ne diyorduk? “Nefes alıyorum, mucizemi yaşıyorum!”

 

 

 

 

 


 

 

Nefesini Değiştir Hayatın Değişsin 

Nefes almak hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Nefes yaşamın ilk deneyimidir. Tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlaması ile birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz bir çok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

 

Online Nefes Kursu Detaylı Bilgi İçin ;

Whats App  +90 532 301 10 46  İletişim Numarasından Bizlere Ulaşabilirsiniz.