KOAH'lı Hastaların Korona Virüsünden Kendilerini Koruyabilmelerine Yardımcı Nefes Egzersizleri

KOAH kaynaklı belirtileri hafifletmek ve akciğerleri güçlendirmek için mutlaka bir nefes terapistine danışılması gerekmektedir.

KOAH'lı Hastaların Korona Virüsünden Kendilerini Koruyabilmelerine Yardımcı Nefes Egzersizleri
KOAH'lı Hastaların Korona Virüsünden Kendilerini Koruyabilmelerine Yardımcı Nefes Egzersizleri

KOAH'lı Hastaların Korona Virüsünden Kendilerini Koruyabilmelerine Yardımcı Nefes Egzersizleri

KOAH veya kronik obstrüktif akciğer hastalığı toplumumuzun ciddi bir kesiminde özellikle kendisi veya aile bireylerinden herhangi birinin uzun yıllar sigara içmesi nedeni ile sıklıkla karşılaştığımız bir solunum yolu hastalığıdır.

KOAH'lı hastaların korona virüsünden kendilerini koruyabilmelerine yardımcı nefes egzersizleri bulunmaktadır. KOAH'tan korunmak istiyor veya KOAH teşhisi konulmuş bir hasta iseniz hastalığın belirtilerinin azaltılmasının birtakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de KOAH'ın belirtilerini azaltmak için nefes egzersizleri yapmaktır.

Egzersizleri öğrenmek ve düzenli bir şekilde hayata geçirerek KOAH kaynaklı belirtileri hafifletmek ve akciğerleri güçlendirmek için mutlaka bir nefes terapistine danışılması gerekmektedir. Bu sayede kişilerin korona virüsünü kaptıktan sonra bu hastalıkla mücadele şansları artabilir.

Nefes terapistinden KOAH'ın belirtilerini azaltarak korona virüsüne karşı hazırlıklı olmak için gerekli eğitimi aldıktan sonra bu egzersizleri aksatmadan belirli bir rutine bağlamalısınız. Nefes egzersizleri ancak ve ancak rutin şekilde uygulandıklarında fayda sağlarlar. Tek seferlik veya düzensiz şekilde yapıldıklarında etkisi daha da zayıf görülmektedir. Bu nedenle bu konuda kesinlikle disiplinli bir şekilde davranmalısınız.

KOAH Hastaları İçin Yapılan Nefes Egzersizlerinin Korona Virüsünden Korunmak İçin Faydaları Nelerdir?

Korona virüsü solunum yollarında kronik hastalığı olan kişilerde daha ağır tablolara neden olmaktadır. Bu nedenle virüsün bulaşma ihtimali olan KOAH hastaları bir an önce düzenli nefes terapisine başlamalıdır. Bu sayede hastalığın belirtilerinde azalmaya gidebilirler. Akciğer kapasitesini arttırmak nefes terapisini yapmadan önceki hallerine göre daha fazla oksijen alabilmelerine olanak sağlar.

KOAH hastaları için online nefes egzersizleri başlangıçta çok yorucu olabilir ama istikrar korunmalı ve zaman tanınmalıdır. Zaman içerisinde akciğerleriniz daha rahat yapmaya başlayacaktır.

 • KOAH hastaları için yapılan nefes egzersizlerinin Korona Virüsten korunmak için faydaları nelerdir, sorusuna verilebilecek en önemli yanıtlardan biri vücudun oksijen ihtiyacını öncekine göre daha iyi karşılamasıdır. KOAH hastaları nefes almakta zorluk çekerler ve bu da oksijen ihtiyaçlarını arttırır. Nefes egzersizleri de nefes almalarını daha kolay hale getirir. Korona virüsünde de benzer etkiler gözlemlenmektedir. Virüs nefes almayı zorlaştırmaktadır. Bu nedenle nefes egzersizlerine bir an önce başlanmalıdır.
 • Nefes egzersizi yapmak kalbi güçlendirir.
 • Tansiyonu dengeler.
 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Enerjiyi arttırarak daha aktif olmayı sağlar.
 • Uykuya dalmayı kolaylaştırır.
 • Kilo problemleri ile baş etmeyi kolaylaştırır.
 • Zihin dünyamızı ve duygu dünyamızı daha da olgun hale getirir.
 • Düşüncelerimizi arındırır.
 • Online nefes egzersizi kursları sayesinde karantina günlerinde tek başınıza yapabileceğiniz, kendinize vakit ayırabileceğiniz bir ortam yaratır. Bu sayede kendinizi iyi hisseder ve kendiniz için bir şey yapmanın keyfine varırsınız.
 • Kemik sağlığına olumlu katkıları vardır.
 • Nefes egzersizi yapmak Korona Virüsü için çok önemli bir konu olan bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Dokulara daha düzenli oksijen gireceğinden hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.


 

 

Nefesini Değiştir Hayatın Değişsin 

Nefes almak hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Nefes yaşamın ilk deneyimidir. Tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlaması ile birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz bir çok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

 

Online Nefes Kursu Detaylı Bilgi İçin ;

Whats App  +90 532 301 10 46  İletişim Numarasından Bizlere Ulaşabilirsiniz.