Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın faydaları göz ardı edilemeyecek kadar çoktur ve modern tıbbın sunduğu tedavilere göre daha kalıcıdır.

Hacamatın Faydaları Nelerdir?
Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın faydaları nelerdir, şeklinde çok sayıda araştırma konusu vardır. Tedavinin işe yaramasında en güzel kanıt hastaların tedavi sonrasında bildirdikleri rahatlamadır. Bu nedenle hacamatı kesinlikle eski bir yöntem gözü ile bakarak küçümsememek ve modern tıbbın çare yok dediği çok sayıda insanın nasıl iyileşerek normal gündelik yaşantılarına döndüğüne bakmak gerekir.

Hacamatın faydaları göz ardı edilemeyecek kadar çoktur ve modern tıbbın sunduğu tedavilere göre daha kalıcıdır.

Hacamatın Faydaları

Kan hücrelerinin yenilenmesine neden olur.

Bağışıklık sistemini ciddi ölçüde kuvvetlendirir.

Dokulardan ve kandan toksik maddeleri dışarıya atar.

Kılcal damarlarda meydana gelen tıkanıklıkların açılmasını sağlar.

İç kanama durdurucu etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

Görme yetisini güçlendirir.

Kaslarda oluşmuş ödemleri ve sertlikleri çözer.

Psikolojiyi rahatlatır ve çok sayıda psikolojik hastalığın  çözülmesine yardımcı olur.

Hacamat yapılan bölgede kan dolaşımı hızlanır ve canlanır bu nedenle kişide 6 seans masaj yapılmış kadar büyük bir rahatlama olur. Özetle hacamatın masaj etkisi bulunmaktadır.

Karaciğer, kemik iliği, dalak gibi organları aktive ederek daha sağlıklı çalışmalarını ve kan üretmelerini sağlar.

Kişide daha az uyku ile daha dinç hissetme yetisi kazandırır. Bunun neden insanı yorgun hissettiren, uykusunu getiren ve uyuşturan maddelerin kandan arındırılmasıdır.

Vücudu daha dirençli kılar.

Kireçlenme, bel fıtığı, eklem ağrısı, boyun fıtığı gibi ağrıların giderilmesini sağlar.

Kas ve bağ dokusunu kanlandırdığından hareket etmeyi ve pek çok kişinin şikayetçi olduğu merdiven girip çıkmayı kolaylaştırır.

Kasları gevşetir, kramp ve kulunçların çözülmesine iyi gelir.

Organları kanlandırır ve daha güzel çalışmalarına yardımcı olur.

Damarları temizler ve kolesterolü normal seviyeye getirir.

Hacamat tedavisi ve yanında uygulanan sülük tedavisi sayesinde bu sayılan hastalıkların tamamına yakını  ile daha ciddi başarı oranında savaşma yoluna da gidilebilmektedir.

Eğer tedaviyi daha kalıcı ve etkili bir hale etirmek istenilirse bu ii terapi yöteminin birikte uygulanmasında herangi bir sakınca yokur Aksine çoğu zamn bu iki tedavi yöntemi aynı seansta beraber uygulanırlar.

Bu nedenle hastalıklarınızdan daha yüksek oranlar ile kalıcı ve doğal tedavi olmak istiyorsanız sülük tedavisi hakkında da hekiminizden bilgi talebinde bulunmalısınız.

Sülük tedavisinin ve hacamatın birlikte uygulandığında hastalıkları yenmede %96 oranında ciddi bir başarı oranı yakaladığı gözlemlenmiştir.

Sülük tedavisinin etki mekanizmasında sülüğün vücudundan salınan enzimler de tedaviye yardımcı olmaktadır. Bu etkenler sayesinde uygulama bölgesinin yakınında olan bir başka bölgeye de iyileşme sağlanmaktadır

Bir hastanın sağ bacağında meydana gelen ağrının çözülmesi için hacamat uygulanmak istendiğinde hastanın ağrıyan bacağı tercih edilmelidir. Kupalar bu bölge üzerine yerleştirilmelidir. Ancak kişinin sağ bacağında oluşan ağrının tedavisini sağlamak için sol bacağından ve ağ bacağından uygulanan sülükler iki taraftan etki etmektedir Yani enzimler ağrı bölgesine ulaşarak bacağın hem sağdan hem soldan gönderilen enzimler ile iyileşmesini sağlamaktadır.

Hacamatın faydaları nelerdir, diye baktığımızda karşımıza bunlar çıkmaktadır. 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com