Hacamat İle Zayıflama

Hacamat Tedavisinin Zayıflamada Faydaları

Hacamat İle Zayıflama
Hacamat İle Zayıflama

Hacamat ile Zayıflama

Fazla kilo sorunu günümüzde birçok kişinin yaşadığı bir problemdir. Ülkemizde zaman içerisinde değişen beslenme alışkanlığı özellikle lise çağındaki gençler arasında giderek yaygınlaşan bir hal almıştır. 
Genç ve çocuklar arasında obezite sorunu geçmişte oldukça nadir görülen bir durumda iken bugün hal böyle değildir. Küçük yaştan itibaren bebekler ve çocuklar hazır gıdalar ve mamalar ile beslenmektedir. Bu gıdalar çocukların özellikle bağırsak florasını etkilemektedir. 

Bağırsak floramızda bizimle birlikte yaşayan yararlı bakteriler bulunmaktadır. Bu bakterilere zarar veren şekilde beslendiğimizde beslenme tipimiz kişiliğimize de yansımaktadır. Yani protein ağırlıklı beslenen ve sebze yeme alışkanlığı olan çocuklar ileriki yaşlarında da bu besinlere ilgi duyar ve bilinçli yetişmiş olur. Ancak hazır gıdalara alışmış çocuklar yetişkinlik dönemlerinde de bağırsakları bu besinlere alışkanlık duyduğu için bu besinlere karşı iştahı açık bir hale gelirler. Burada elbette tek etken bağırsak değil aynı zamanda zamanla kazanılan ve çok zor yıkılan beslenme alışkanlığı konusunda bireyin ne derece bilinçli olduğu da çok önemlidir.

Hacamat ile zayıflama da tam da bu iki noktaya değinmektedir. Kişinin vücudunda kan yolu ile diğer tüm dokularına taşınan bu kötü gıdaların kalıntıları hacamat sayesinde temizlendiğinde kişi yeni alışkanlıklarını, daha doğru besin tercihleri yaparak öncesine nazaran daha kolay yapmaktadır.
Hacamat uygulaması aynı zamanda hormonların düzenlemesine de çok faydası olan bir uygulamadır. Bu sayede kişilerin endokrin kaynaklı kilo alımları da düzeltilebilir. Kişilerde her zaman kilo almada beslenme alışkanlığı bir sorun teşkil etmez. Bu bazen de alınan ilaçlar ve fast foodların zaman içerisinde hormon düzenini bozmasından da kaynaklanabilir. Başka hastalıkların yan etkisi olarak da kilo problemi ortaya çıkabilir. Hacamat tedavisi ile bu sorunlar da ortadan kaldırılmaktadır.Ayrıca hormon düzenlenmesi ile psikolojik yemek yeme bozuklukları arasında da bağlantı vardır. Kişilerin depresyon, yoğun stres, yorgunluk ve bunları yaşarken yemeğe sarılma gibi durumları da yine hormon dünyası ile alakalı olabilir. Yediklerimiz karbonhidrat ağırlıklı olduklarında depresyona daha elverişli hale geliriz ve depresyonda iken beynimiz şeker gibi ödül merkezini harekete geçiren besinlere ihtiyaç duymaktadır. Bu sayede kişiler kısır bir döngünün içine girmiş olurlar. 
Hacamat ile zayıflama tedavisi alan bireylerde vücutlarında hormon dengesi yeniden sağlandığından stres duygusunda da azalma görülmektedir. Burada stresin tabi ki tamamen yok olması söz konusu değildir. Çünkü hafif düzeyde ve hayatınızı sekteye uğratmayacak şekilde hepimiz strese ihtiyaç duyarız. Bu vücudumuzun kendini korumak adına geliştirdiği bir savunma mekanizmasıdır. O nedenle hacamat bunu normal, olması gerektiği seviyeye geri döndürmektedir. 
Hacamat aynı zamanda kişilerin hormon dengesini düzenlediğinden açlık tokluk merkezinden çıkan uyarıları da normal seviyeye getirmektedir. Bu nedenle kişinin iştah mekanizması da normal düzeye dönmüş olur.
 

 

 

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

 

Evet, isteyen herkes hacamat yapmayı öğrenebilir. 

Hacamat Eğitimleri genelde 1 günlük olup 1 günde hiç bir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını yapmayı öğrenip kendi ailesine yapabilecek seviyede öğrenebilir.

En iyi Hacamat ve Sülük kursları

Hacamat Enstitüsü: Türkiye’de bu işi en iyi şekilde yapan Hacamat Enstitüsü başta Türkiye olmak üzere dünya genelinde 17 farklı ülkede hacamat ve sülük eğitimi veren bir kurumdur. Hacamat Ensitüsü güncel kurslarını https://hacamatenstitusu.com.tr tıklayıp takip edebilir veya +90 532 301 10 46 arayabilir veya dünya geneli whatsapp iletişimden yazabilrisiniz.

 

Süleyman Gök: Hacamat Enstitüsü kurucusu olup nerdeyse 20 değişik ülkede eğitim vermiş Dünya’nın en çok satan hacamat kitabı yazarı ve Dünyanın en tecrübeli Hacamat eğitmenidir. Süleyman Gök bey Genelde tüm Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada hacamat eğitimi ve sağlık altyapısı olanları ise Hacamat Eğitmeni olarak yetiştirmektedir. 

Süleyman Gök iletişim +49 157 316 344 33 Avrupa, +1 714 909 46 66 Amerika Birleşik Devletleri

Uzm. Dr. Mete Öztürk. iletişim +90 532 301 10 46 WhatsApp

Türkiye’de hemen her ilde hem hacamat uzmanı hemde  hacamat eğitimi almak istiyorsanız sizi hacamatta başarıya ulaştıracak bir eğitmen ile yol çıkarsanız daha başarılı olursunuz. 

Uzmanlığını fizyoloji alanında yapmış Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK hem hacamat yapılışı hemde hacamatın fizyolojisini anlatan en iyi Hacamat eğitmenlerinden biridir. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK bey Geleneksel Tıp alanında nerdeyse 40 dan fazla alanda eğitmenlik eğitimi belgesi olan birisi olmakla beraber en çok başarılı olduğu alanlar arasında 

Hacamat ve Sülük Eğitimi

Hemşire, Fizyoterapist  ve Doktorlara yönelik Hacamat Eğitmenliği eğitimi

Akupunktur Eğitimi

NLP ve Hipnoz Eğitimi (Telkin ve İslami esaslar kuralları çerçevesinde)

Hacamatçılar için Fizyoloji eğitimi

Hacamatçılar için Pataloji eğitimi

en uzman oldupu alanlar arasındadır.

Geleneksel Tıp Akademisi: Yönetim kurulu başkanlığını Uzm. Doktor Mete ÖZTÜRK tarafından yapılan ve Dünyada tüm Geleneksel Tıp alanında çalışma yapan uzmanları bir araya getiren uzmanları bulup yetiştirme vizyonu olan bir kurumdur. 

Hacamat eğitimini Geleneksel Tıp Akademisinden de alabilirsiniz.

 

 


Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
 www.karagozmedya.com