Hacamat ile Hamile Kalan Hastalar

Hacamat ile hamile kalanlar konusunda kadınların ve erkeklerin çocuk sahibi olabilmelerinde önlerine çıkan birtakım engellerden bahsetmek gerekmektedir.

Hacamat ile Hamile Kalan Hastalar
Hacamat ile Hamile Kalan Hastalar

Hacamat ile Hamile Kalan Hastalar

Hacamat uygulaması bize Peygamber Efendimiz’in övdüğü ve tesviye ettiği öğretilerden biridir. Özellikle Arap kültüründe hastalıkların çözümlenmesinde ciddi anlamda büyük yer tutmaktadır. Uygulamasının günümüze kadar geldiği nokta geleneksel tıbbın uygulamalarının modern tıp ile yarışabilecek ve bazen daha iyi bile olabileceğini kanıtlamaktadır.

Hacamat uygulamasında modern tıbbın çözüm bulamadığı birçok durumun çözümü vardır. Bunun nedeni geçmişten gelen milyonlarca tecrübenin birikimine sahip olmasıdır. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar ile de etkisini büyük ölçüde kanıtladığından Batı ülkelerince de uygulaması son yıllarda yaygınlaşmıştır.

Hacamat ile hamile kalanlar konusunda kadınların ve erkeklerin çocuk sahibi olabilmelerinde önlerine çıkan birtakım engellerden bahsetmek gerekmektedir.

Kadınlarda hamileliğin önüne geçen en büyük etkilerden biri strestir. Stres kadınların hormonlarını ciddi anlamda etkiler. Hacamat tedavisi sayesinde vücutta meydana gelen stresin ortadan kaldırılması mümkündür. Kan içerisinden temizlenen kötü maddeler vücuttan arındırıldıkça kişi kendini ve ruhunu daha hafiflemiş, daha dingin ve enerjik hissetmektedir.

Bu da kadın ve erkek fark etmeksizin antidepresan ilaç kullanımını bile azaltacak düzeydedir. Bu nedenle stresin ortadan kaldırılmasında ve daha rahat gebelik süreci geçirmek, daha kolay çocuk sahibi olmak için hacamat uygulamasına başvurabilirsiniz.

Hacamat ile hamile kalanlar arasında hamile kalmakta problem yaşayan ve bunu hacamat uygulaması sayesinde aşanlar arasında olan kadınlarda sıklıkla görülen sorunlardan biri de hormon dengesizlikleridir.

Gebeliğin gerçekleşebilmesi için kadınların her ay gördükleri adet döngüsünde periyodik olarak östrojen, progesteron, TSH ve FH gibi hormonlar rol almaktadır. Bunların yanı sıra az miktarda da olsa androjen hormonları bulunur. Erkeklerde daha ağırlıklı bulunan bu cinsiyet hormonlar kadınlarda polikistik over sendromu, kötü beslenme tarzı gibi nedenlerle daha da artmış olabilir. Bu da dengesizlikleri meydana getiren bir durumdur.

Yumurtlama sürecini, dış gebelik riskini ve stres seviyesini arttıran bu hormon dengesizlikleri hacamat tedavisi ile düzene sokulabilmektedir. Düzen sağlandıktan sonra da kişide hamile kalmasını engelleyecek herhangi bir engel kalmaz ve kolaylıkla çocuk sahibi olunabilmektedir.

Erkek hastalarda yaşanılan sorunlarda hacamat uygulaması ile sperm kalitesinde artma sağlanabilmektedir. Bu sayede kişilerin çocuk sahibi olması daha kolay hale gelmektedir.

Anne Sütünü Arttırmak İçin Hacamat

Hacamat uygulaması yalnızca gebe kalma öncesinde yaşanan problemlerin iyileştirilmesi için uygulanmaz. Aynı zamanda hamileliğin sonrasında birtakım durumların daha iyi gerçekleşmesi için de şifa olmaktadır.

Hacamat uygulaması sayesinde anne sütü miktarında problem yaşayan hastaların bu sorunu çözülebilmektedir.

Bazı kadınlarda bebek doğduktan sonra yeterli miktarda süt üretilmez. Bu sigara kullanımı, genetik faktörler, hormon düzensizlikleri gibi çeşitli durumlardan dolayı ortaya çıkabilen bir durumdur.

Hacamat sayesinde hormonlar düzenlenir ve prolaktin dediğimiz süt üretiminde görevli olan hormonun miktarını olması gerektiği düzeye çekmek mümkündür.

Sigara kullanan kadınlarda da bu süt ile bebeğe geçeceğinden bırakamıyorlarsa bile emzirme döneminde uzak durmaları tavsiye olunur.

 

 

 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App 
www.karagozmedya.com