Evde Hacamat Yapılır mı?

Bu konuda hem tarihsel anlamda hem de bilimsel anlamda çok sayıda araştırma yapılmıştır ve etkileri halen daha kanıtlanmaktadır.

Evde Hacamat Yapılır mı?
Evde Hacamat Yapılır mı?

Evde Hacamat Yapılır mı?

Hacamat uygulaması uzun yıllardır ülkemizde ve dünyanın dört bir yanından insanın uyguladığı Doğu’dan Batı’ya yayılmış olan bir tıp ilmidir.

Bu ilim sayesinde geçmişten bu yana milyonlarca insanın hastalıklarına şifa bulmuştur ve sağlıklı, güçlü bir şekilde yeniden günlük işlerine ve düzenine geri dönebilmiştir.

Bu konuda hem tarihsel anlamda hem de bilimsel anlamda çok sayıda araştırma yapılmıştır ve etkileri halen daha kanıtlanmaktadır.

Kanıtların yalnızca bilimsel olmadığını hastaların da geri dönütlerinden faydalarının açıkça anlaşıldığını belirtmek gerekmektedir.

Evde hacamat yapılır mı? Evde hacamatın yapılıp yapılmayacağı ev ortamından ev ortamına göre değişir. Eğer bir kişi gerekli tüm eğitimleri tamamlamış ve hacamat uygulanabilirliği uzmanlarca teyit edilmiş evraklara sahip ise ve evinin bir bölümünü klinik ortamına dönüştürmüş ise ev ortamında gönül rahatlığı ile hacamat uygulaması yapılır.

Ancak eğer kişiler tamamen bilinçsizce kulaktan dolma bilgiler veya aileden gelen eğitimler ile hacamat yapıyorsa o zaman sağlık konusunda herhangi bir bilgisi olmayan insanlar tarafından ev ortamında bilinçsiz bir şekilde hacamat uygulamasının kendimize yapılmasına izin vermek büyük tehlike içeren bir iştir. Size bu tür durumlar sağlık değil hastalık getirir.

Hacamat başlı başına kendisi kapsamlı bir ilimdir. Uygulamanın öncesinden sonrasına kadar pek çok basamağı içinde barındırır. Bu basamakların herhangi birinde yapılan yanlış bir uygulama evde hacamat yapılır mı, sorusunun yanıtını hayır yapmaktadır.

Örneğin, hacamat uygulaması öncesinde 2 – 3 gün boyunca protein içerikli herhangi bir hayvansal gıda tüketilmemesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra da uygulama günü geldiğinde uygulamadan önce hastanın en az 4 saat az bir miktar su dışında hiçbir besin maddesini tüketmemesi gerektiğini hastanın kendisine belirtiriz.

Ancak evde hacamat uygulaması yapan bir birey bu konular hakkında bilinçsiz davrandığında hastanın hacamat uygulaması sırasında midesinde ağrı yanma ve kişinin sancı içinde zorlanması durumunu yaratmış olacaktır.

Bu da kesinlikle istenilmeyen ve olmaması gereken bir durumdur. Ancak uygulama yapan kişi eğitimsiz ise bu ve bunun gibi daha pek çok sayıda problemin yaşanması kaçınılmaz hale gelecektir.

Bu nedenle kişiler hacamat ile hastalıklarını tedavi ettirmeyi ve bu mucizevi tedavi yöntemi sayesinde sağlığına yeniden kavuşmak düşüncesi içerisinde ise kesinlikle gerekli tüm araştırmalarını yapıp daha sonrasında bir klinik ortamında bu işlemin kendisine yapılmasına izin vermelidir.

Gerçekten uzman bir kişi tarafından yapılan hacamat kişinin neredeyse bütün sistemik hastalıklarının hem ruhani hem de bedensel anlamda seanslar ile zaman içerisinde şifa bulmasına olanak sağlamaktadır.

Evde ve hijyen kurallarına dikkat edilmeyen herhangi bir ortamda hacamat, sülük tedavisi ve akupunktur gibi herhangi bir uygulamaya izin verilmemelidir. Bu tedaviler her ne kadar mucizevi olsalar da bu durum yalnızca sağlık profesyonellerince yapıldığında geçerliliği olan bir durumdur. 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App 
www.karagozmedya.com