Böbrek Ağrılarından Nasıl Kurtulabiliriz ?

Böbrek ağrısı insan hayatını olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Genel olarak vücuttaki su kaybına bağlı olarak meydana geldiği düşünülen böbrek ağrılarının oluşum yeri karnın alt bölgesi ve sırta yakın bir yerde bulunur.

Böbrek Ağrılarından Nasıl Kurtulabiliriz ?
Böbrek Ağrılarından Nasıl Kurtulabiliriz ?

Böbrek Ağrılarından Nasıl Kurtulabiliriz ?
 

Böbrek ağrısı insan hayatını olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Genel olarak vücuttaki su kaybına bağlı olarak meydana geldiği düşünülen böbrek ağrılarının oluşum yeri karnın alt bölgesi ve sırta yakın bir yerde bulunur. Böbrek vücudun hem sol hem de sağ tarafında yer alır. Yalnızsa sağ böbrek karaciğere yakın olması nedeniyle sol böbreğe göre daha aşağıda bulunmaktadır. Böbreklerin görevlerine bakacak olursak; vücudumuzdaki fazla sıvıyı dışarı atmaya yardım eder. Vücuttaki dengeyi sağlamak içinde birçok önemli işlevlere sahip hormonları üretir. Vücuttaki su dengesi bozulursa ya da böbreğe bir darbe alınırsa böbrek ağrıları baş gösterir. Bunun dışında birçok hastalık da böbrek ağrılarına neden olur. Bu soruna pek çok faktörün sebep olması muhtemeldir. 

Böbrek karın, karaciğer ve sırt bölgesine yakın olduğu için buralarda meydana gelen ağrılar böbrek ağrıları ile karıştırılabilir. Bu noktada böbrek ağrısı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Ağır bir şey kaldırdığımız zaman bel ve sırt bölgemizde ağrı olur. Bu durumda ağır kaldırdığımız için sırtımız ya da belimizin ağrıdığını anlayabiliriz. Böbrek ağrılarını anlamak için de ağrının içten ve keskin bir şekilde geldiğini anlamamız yeterlidir. Ağrılarda genellikle kasık bölgesine ve karın bölgesine yayılır. Bunun için böbrek ağrısı neden olur, belirtileri nelerdir? sorusunu daha detaylı inceleyelim. Böbrek ağrısı ile ilgili rehber niteliği taşıyan bu içerikten aynı zamanda böbrek ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer sorularının yanıtları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

BÖBREK AĞRISINA NE İYİ GELİR?

 

LİMONLU SU

Limonata yapar gibi bir karışım hazırlayabiliriz. Fakat limonu fazla sıkmayın. Limon fazla olursa tansiyon hastaları için sakıncalı durum olabilir.

KARAHİNDİBA ÇAYI

Bu çay sindirimle alakalı sorunlarda, ödem, safra kesesi gibi birçok hastalıkla ilaç olarak kullanılıyor. Bir su bardağı suyun içine karahindiba çayı atarak demlemeye bırakın. Daha sonra ılık şekilde günde bir kez tüketin.

KEREVİZ SUYU

Kerevizin faydalarını saymakla bitiremeyiz. İçindeki vitaminler ve diğer bileşenler tam bir sindirim uzmanı. Böbreklerde oluşan sorunlar içinde kereviz suyu önerilmektedir. Gün içerisinde belirli aralıklarla sadece bir bardak olacak şekilde tüketin.

BUĞDAY ÇİMİ SUYU

Buğday çimi suyu içerisinde klorofil, vitamin ve mineraller bulunur. Bunlar böbrek ağrılarına da iyi gelmekte. Günde en fazla 30-35 ml kadar tüketmelisiniz. Bundan fazla tüketmeniz durumunda böbreklerinize aynı zamanda zarar verici olabilir.


 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49  Whats App

www.karagozmedya.com