Akupuntur İle Zayıflama

Akupuntur Mucizesi

Akupuntur İle Zayıflama
Akupuntur İle Zayıflama

Akupunktur Tedavisi ile Zayıflamak Mümkün mü?

Akupunktur ile zayıflama konusunda araştırma yapanların sayısı giderek artmaktadır. Bunun en temel nedenlerinden biri günümüzde özellikle ülkemizde giderek yaygınlaşan obezite problemidir.

Obezite kişinin hareket kısıtlılığına, nefes darlığı, dış görünümünde istemediği değişiklikler ve çeşitli zorlu metabolik hastalıklara davet çıkaran bir durumdur.

Kişinin vücudunda yağ oranı arttıkça özellikle bütün metabolik faaliyetlerde rolü bulunan en önemli organımız karaciğer artık görevini yapamaz hale gelmektedir. Bunun sonucunda diyabet gibi kişi yaşam kalitesini düşüren metabolizmayı yıpratan durumla ile karşılaşılabilmektedir. Bu ve bunun gibi problemlerin önüne geçmek ve sağlığınıza tekrar kavuşabilmek için akupunktur ile zayıflama tedavisi olarak sorunlarınızın çözüme kavuşacağını bilmelisiniz.

 

Yeme Bozuklukları İçin Akupunktur Tedavisi

Yeme bozuklukları için akupunktur tedavisi günümüzde daha bilinçli hale gelen insanların başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Yan etkisi bulunan ilaçlardan uzak durmak isteyen ve tamamen doğal koşullar altında yapılan tedavi seçenekleri kişilere her zaman daha kalıcı ve sağlıklı, en önemlisi de vücutlarına herhangi bir toksik, yabancı madde girmesine izin vermeden hastalıklara çare aramak en doğru seçimdir.

Bazen kişilerin yaşadığı obezite ve fazla kilolar psikolojik bozuklukları sonucunda da ortaya çıkar ve yine bunun da akupunktur tedavisi ile yenilmesi her zaman mümkündür.

Günümüzde özellikle duygusal yapıya sahip ve içine kapanık olan kişilerde ortaya çıkan yeme bozuklukları çeşitli psikolojik hastalıklar, duygu durumda kontrolsüzlük, strese yoğun bir şekilde maruz kalma gibi nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir. Stres ile doğrudan bağlantılı olan bu tip yeme bozuklukları için akupunktur tedavisi sayesinde yenmek mümkündür.

Akupunktur ile tedavi edilebilen yeme bozuklukları:

Anoreksia Nervosa

Bulimia Nervosa

Binge Eating Disorder yani Tıkanırcasına Yeme Bozukluğu

Gece yeme bozukluğu

Sınıflandıralamayan Yeme Bozuklukları

Akupunktur ile Kilo verme

Akupunktur ile kilo verme tedavisi olmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Ancak bu tedavi sürecine neden ihtiyaç duydukları konusunda herhangi bilgisi olmayan ve vücuduna normalden daha fazla stres yükleyerek mental sağlıklarını zorlayan girişimlerde bulunmaları kişiyi yıpratmaktadır. Bu gibi yıpranmaların önüne geçebilmek adına akupunktur tedavisi oldukça faydalı bir seçenektir.

Zayıflama kimimizin yaz mevsimine yakın bahar aylarında yaptığı diyetler ve egzersizlerle sınırlıdır, kimimizin bozulmuş olan sağlığını geri kazanmak için yapmak istediği ve zorlandığı kimimizin de dış görünüşü ile ilgili değişimler sağlayarak daha da düzgün bir form için yapmak istediği bir eylemdir.

Sebep her ne olursa olsun herkes için kolay olmayan hatta bazı kimseler için oldukça zorlayıcı bir süreçtir ve vücudu strese sokabilecek birtakım olaylar zinciridir.

Bu veya benzeri herhangi bir sebepten dolayı zayıflama konusunda problem yaşayan veya kendini bu süreçte stres altında hissedenlerin zayıflama süreçlerini kolaylaştırmak ve vücutlarındaki stresi yok etmek adına akupunktur ile kilo verme serüveni her zaman sorunlarına yardımcı olabilecek bir konudur.

 

Herkes Akupunktur Eğitimi Alabilir mi?

Temel bir şekilde ilköğretim yıllarından, lise yıllarından kalan biyoloji bilgilerine sahip olan herkes akupunktur eğitimi alabilir.

Bu alanda eğitimci olan Geleneksel Tıp Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Doktor Mete ÖZTÜRK tarafından üç modül şeklinde akupunktur eğitimi vermektedir.

Birinci modülde 360 tane akupunktur noktasından 40’ı açık ve net bir şekilde kişilere gösterilerek, tek tek açıklanarak yalnızca bir günde öğretilmektedir.

Tek bir gün alan ilk modülden sonra eğitime katılımda bulunan herkes dikkatli bir dinleme sağladığında çevresindekilere akupunktur uygulayabilecek yeterli bilgi düzeyine gelmektedir.

Ancak tam olarak felsefesinin anlaşılması ve yapısının kavranması elbette ki zaman alan bir işlemdir.

Hacamat Derneği Başkanı Geleneksel Tıp Uzmanı Süleyman GÖK 17 farklı ülkede hacamat ve akupunktur alanında kişilere eğitim sağlamıştır. Bu konudaki düşüncesini de ‘’ Akupunkturu bir günde öğrenebilirsiniz ama anlamak üç yılı geçebilir.’’ sözü ile dile getirmiştir.

En İyi Akupunktur Kursu Veren Kurumlar

İstanbul Medipol Üniversitesi sadece tıp doktorları için 6 aylık süreç içerisinde 15.000 ₺ şeklinde akupunktur eğitimi vermektedir.

Geleneksel Tıp Akademisi 3 modül şeklinde eğitim vermektedir. Her bir modül tek bir günde bitirilir. Modül başına 1000 – 1200 ₺ şeklinde ücretlendirme ile gerekli tüm bilgiler öğrencilere sağlanmaktadır ve eğitime isteyen herkesin katılma hakkı vardır.

Burada eğitim verenlerden biri yukarıda adından bahsettiğimiz Uzman Doktor Mete ÖZTÜRK hocamızdır. Türkiye’nin en iyi akupunktur eğitmenlerinden biri olan hocamıza daha kapsamlı bilgi almak adına +90 532 301 10 46 nolu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Dr. Azad TANRİVERDİEV de iki yıl Çin’de bizzat akupunkturun doğduğu yerde eğitim almış ve on yıl süre Moskova’da akupunkturun bütün incelikleri hakkında tecrübe kazanmış Türkiye ve Azerbaycan genelinde akupunktur alanında kurs veren değerli hocalarımızdandır.

Akupunktur tedavileri, kursları ve seansları veya aklınıza takılan başka bu alanda herhangi bir bilgi için de Hacamat Derneği Başkanı Geleneksel Tıp Uzmanı Süleyman GÖK’e Almanya, ve diğer tüm Avrupa ülkelerinden herhangi birinden +49 157 316 344 33 numaralı telefon ile ulaşarak kendisine danışabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir eyaletinden arama yapacakları için de +1 714 909 46 66 numaralı telefon numarası yine Uzm. Dr. Süleyman GÖK’e aittir.

Hacamat Derneği Başkanı olan Geleneksel Tıp Uzmanı Süleyman GÖK 17 farklı ülkede uzun yıllardır hacamat ve akupunktur alanında insanları eğitmektedir ve eğitmeye de devam etmektedir. Bu konu ile merakı olanlar için de geniş bilgilere yer verdiği Hacamat Kupa Terapisi ve Mucize Tedavi Tıbbi Sülük adlı eserleri bulunmaktadır.

 

Daha kapsamlı bilgi için gelenekseltipakademisi.com adlı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
 www.karagozmedya.com