Akupunktur ve Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi uygulaması döneminde iken özellikle kadınlarda meydana gelen stresi azaltıcı akupunktur tedavisi uygulanabilmektedir.

Akupunktur ve Tüp Bebek
Akupunktur ve Tüp Bebek

Akupunktur ve Tüp Bebek

Akupunktur uygulaması sayesinde günlük hayatına dönen insan sayısı şaşırtıcı derecede fazladır. Bu Çin tedavi tekniğinin farklı bölgelere sağılmış farklı çeşitleri dahi bulunmaktadır. Üzerine yoğunlaşılan bilimsel çalışmalar oldukça fazla olduğundan eski basit halini yitirmiştir. Çok daha gelişmiş ve çok daha iyi koşullar altında eğitimli kişilerce yapıldığında gerçekten mucizevi bir teknik halini almıştır.

Geçmişten günümüze çok sayıda kişinin problemine çözüm olmuştur. Akupunktur ve tüp bebek konusu da bu konulardan biridir. Kişilerde doğurganlık etkisini arttıran ve cinsiyet hormonlarını düzenleyen sinir uçları bulunmaktadır.

Bu sinir uçları uyarmada kullanılan akupunktur tekniği birçok kişinin hamile kalmasını daha da kolay hale getirmektedir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanan farklı teknikler ile birtakım çocuk yapamama sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Elbette, burada cerrahi işleme ihtiyaç duyanlardan veya anatomik olarak rahim olmaması gibi herhangi bir organ eksikliğinde çocuk yapabilme şansı olduğundan bahsetmiyoruz.

Akupunktur ve tüp bebek tedavisi arasındaki bağlantı pek çok kişi tarafından merak eilen bir konudur. Bu sürecin ne denli stresli olduğu ve uğraştırıcı olduğu bilinmektedir.

Tüp bebek tedavisi uygulaması döneminde iken özellikle kadınlarda meydana gelen stresi azaltıcı akupunktur tedavisi uygulanabilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde hekimler anne adayına döllenmiş yumurta aktarıldığında zigotun rahime tutunarak burada büyümesi için rahmin belirli bir kalınlıkta olması gerekmektedir. Bu kalınlık sağlanmadığında zigot hem yeterince beslenemez hem de sıkıca tutunamaz.

Akupunktur tedavisi sayesinde rahmin endometrium (iç tabaka) tabakasının istenilen büyüklüğe ulaşmasına yardımcı olunur. Bu normalde dişilik hormonlarından progesteronun işidir. Bazı kişilerde bu tabakadan kaynaklanan problemler oluyor olabilir. Akupunktur, progesteronun bu görevini daha iyi yerine getirme konusunda yardımı dokunmaktadır.

ABD bilim insanlarınca akupunkturun tüp bebek tedavisine olan etkisi araştırılmış ve döllenme ile zigotun rahme tutunma konularında ve stres kaynaklı sorunlarda hamile kalmayı kolaylaştırıcı etkileri bulunduğu ortaya çıkmıştır.

Özellikle vücudunda herhangi problemi olmayan ve jinekolojik muayene sırasında gebe kalmayı önleyici herhangi bir sebep olmadığı halde stresten dolayı çocuk sahibi olamayan çiftler mutlaka bir akupunktur muayenesinden geçmelidir. Akupunktur uygulaması sayesinde stres düzeyi azaltılarak ve hamile kalmak için gerekli östrojen, progesteron gibi hormonların çalışması düzenlenerek, kişilerin bu sorununa çözüm bulunmaktadır.

Akupunktur uygulaması öncesinde hekiminize çocuk yapmak istediğiniz bir dönemde olduğunuzu belirttiğinizde vücudunuzun hem ruhsal hem de bedensel olarak hamilelik süresine adapte olmasını kolaylaştırıcı sinir uçlarından akupunktur yapılır ve daha kolay bir şekilde hamile kalırsınız.

Gebelik ile ilgili sebebi bilinmeyen sorunlar yaşandığında mutlaka akupunktur ve hacamat gibi uygulamaları çok iyi bilen hekimlere ulaşılmalıdır. Burada da gerekli tetkikler yapıldığında ve kişinin herhangi bir nedenle akupunktur uygulamasının yapılmasında sorun çıkmadığında hekim tarafından seans planlaması yapılarak hamile kalmak için izlenmesi gereken yol anlatılır. Bu dönemde hastaya nasıl beslenilmesi gerektiği, stresin nasıl azaltılacağı gibi eğitimler verilmektedir.

 

  

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App
www.karagozmedya.com