Akupunktur Seans Ücreti Ne Kadar?

Akupunktur tedavisi hakkında birçok soru merak edilmektedir. Bunlardan biri de akupunktur seans ücreti ne kadar, sorusudur.

Akupunktur Seans Ücreti Ne Kadar?
Akupunktur Seans Ücreti Ne Kadar?

Akupunktur Seans Ücreti Ne Kadar?

Akupunktur uygulaması birkaç bin yıllık çok köklü bir uygulamadır. Bu tedavi süreci sayesinde geçmişten günümüze milyonlarca insan hem hastalıklara karşı dirençli bir hale gelmiş hem de bedensel ve ruhsal anlamda iyileşme sağlamıştır.

Üstelik akupunktur tedavisi sayesinde modern tıbbın çare bulamadığı hastalıkların bile kalıcı bir şekilde tedavi edilebildiği de görülmüştür. Bu özelliği bakımından geleneksel tıp yöntemleri arasında oldukça ciddi ve popüler bir konumu vardır.

Akupunktur tedavisi hakkında birçok soru merak edilmektedir. Bunlardan biri de akupunktur seans ücreti ne kadar, sorusudur.

Akupunktur tedavisi tek seferlik bir işlem değildir. Kısa süreli pek çok seanslar halinde hastanın vücudunun adaptasyonunu bozmadan yavaş yavaş içeriden bir iyileşme sağlanır. İyileşmenin mümkün olamadığı kronik ve cerrahi işlem gerektiren hastalıklarda ise yardımcı tedavi yöntemi olarak kişiyi rahatlatmak adına yine tekrarlar halinde uygulanır.

Tedavinin tekrarlı olması hastanın vücudunda yavaş yavaş denge kurulmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede kişi hastalıktan kurulurken ani bir değişim ile denge problemleri yaşamaz.

Akupunkturun seans ücretleri ne kadardır, sorusuna geri dönülecek olursa bunun kişiden kişiye değişen bir sayıya sahip olduğunu söylemek gerekmektedir.

Bunun en büyük sebebi herkes için standart bir akupunktur uygulamasının olmamasıdır.

Kişilerin vücudunda akupunktura karşı duyulan ihtiyaç birbirinden farklılık göstermektedir. Bir kişinin hastalık kombinasyonu ile başka bir kişinin kombinasyonu birbirinden farklı olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin seans başına ödemeleri gereken miktar ve işlemin süresi ile kaç seans gerektiği bireysel olarak farklılık göstermektedir.

İşlemin seansı hakkında net bir sayı da önceden verilemez. Kabataslak bir şekilde hekim ilk muayene sırasında tahmini bir seans belirlese de kişinin rahatlama durumuna göre ek seanslar uygulanabilir.

Aynı zamanda akupunktur seans ücretleri hekimden hekime farklılık göstermektedir. Bu nedenle önceden hekiminin ile tedavisini olmak istediğiniz tüm durumları belirterek kendisinden seans ücretini ve tahmini seans sayısını öğrenebilirsiniz.

Akupunktur Seans Süresi

Akupunktur seans süresi de tıpkı akupunktur ücreti gibi bireysel olarak değişiklik gösteren bir konudur.

Seans süresi ortalama olarak otuz dakika kadar zaman almaktadır. Ancak kişide yoğun bir tedavi gerekli ise daha uzun ve tek bir işlem, yalnızca bağışıklık sistemini güçlendirme veya yalnızca kilo verme gibi basit işlemler uygulandığında daha kısa sürebilmektedir.

Bu nedenle süre hakkında da herkes için geçerli net bir sayı verilemez.

Akupunkturun seans süresi ve akupunkturun fiyatı bireysel olarak farklı durumlar için farklı sonuçların doğduğu bir durumdur. Bu nedenle en sağlıklı bilgi işlem öncesinde yapılan muayene sırasında hekim tarafından verilen bilgi ile sağlanır.

Kişi ilk olarak en iyi şekilde araştırma yapmalı daha sonra hekimine karar verdikten sonra yapılmasını istediği her türlü tedaviyi belirtmeli ve gerisini hekimine bırakmalıdır. Süre hakkında, tahmini seans sayısı hakkında hekiminden bilgi istemelidir.

 

 


 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App 

www.karagozmedya.com