Akupunktur Nedir ve Nasıl Bir Tedavidir?

Akupunktur Tedavisi

Akupunktur Nedir ve Nasıl Bir Tedavidir?
Akupunktur Nedir ve Nasıl Bir Tedavidir?

Akupunktur Nedir ve Nasıl Bir Tedavidir?

Akupunktur nedir sorusu sıklıkla hem sosyal medyada hem de çeşitli yayın araçlarında çok zaman karşımıza çıkan bir sorudur. Bu sorunun bu denli yaygın hale gelmesinin nedeni hastaların giderek kimyasal ilaçlardan uzak kalındığında da iyileşilebilindiğini çevrelerindeki insanlardan gözlemlemeleridir.

Doğal olan yaşamın insanlara sundukları daha etkili ve daha gerçektir. Her ne kadar moleküler anlamda aynı olsa da sentetik olan her şey vücudumuz tarafından tuhaf karşılanmaktadır. Vücuda her hazır gıda ve ilaç girdiğinde beraberinde vücut tarafından tanınmayan ve istenmeyen maddeler de sokulmuş olur. Bu maddeler de zamanla vücut içerisinde birikerek bizi hasta etmeye başlar.

Yani, modern tıpta sunulan ilaçların tamamına yakını insanların bir hastalığını tedavi ederken başka bir yerinde bozukluklara yol açmaktadır. Bunun gerçekten bir tedavi olup olmadığı uzmanlar tarafından sıklıkla tartışma konusu olmaktadır.

Akupunktur nedir, sorusu da hacamat nedir, sülük terapisi nasıl yapılır ve nefes terapi hangi hastalıkları rahatlatmada etkilidir soruları gibi son zamanların en çok merak edilen konularından biri olmuştur.

Akupunktur eski Uygur Türkleri ve Çinlilerin de benimsedikleri binlerce yıllık bir terapi yöntemidir. Akupunktur felsefesi geçmişten günümüze olduğu gibi korunmayı başarmış ve sonrasında bilim adamlarınca yapılan araştırmalar sayesinde günümüzdeki etkili haline kavuşmuştur. Hala yapılan araştırmalar sayesinde de gelişerek daha iyiye doğru günden güne yol almaktadır.

Akupunktur nedir, sorusunu soran bir kişi genellikle bir hastalıktan muzdariptir ve modern tıpta tamamen çaresi olmayan herhangi bir durumla karşı karşıya kalmıştır. Buna uzun süre ilaç kullandığı halde hastalığı çözmekten çok belirtilerini en aza indirgeme metotları da eşlik etmektedir.

Hastalığına çare bulunmadığını düşünen, kalıcı olarak hastalığından kurtulmak isteyen, ruhsal anlamda olgunlaşmak ve stresten arınmak isteyen herkes akupunktur uygulamasını çok iyi bilen bir hekime danışmalıdır. Danışma sırasında problemin hangi doğal yöntem ile daha kalıcı ve etkili bir şekilde çözüleceğini hekim hastasına bildirmektedir. Eğer hastalığınızın çözümü akupunktur ile yapılamıyorsa bu konuda da hekiminiz kesinlikle size bilgi verecektir.

Bu nedenle sağlığınıza doğal bir iyilik yapıp onu vücudunuzun içerisinde yenmek adına geleneksel tıbbın öğretilerine her zaman başvurabilirsiniz. Bu sayede hem gereksiz kimyasal maddelerden kurtulmuş hem de vücudunuza önceden aldığınız kimyasal maddelerden arınmış olursunuz.

Akupunktur sayesinde yapılan en ileri düzey çalışma anestezi kullanmadan yapılan ameliyatlardır. Çin’de bu alanda tıp fakültelerinde araştırmalar ve uygulamalar yapılmaktadır. Çok yakın zamanda bunun da ülkemize geleceği ve akupunkturun tedavi yöntemi olarak daha sık uygulanmaya başlanacağının kanaatindeyiz.

Akupunktur tedavisinde iyileşme göstermeyen hastalar genellikle seansların tamamına katılmamıştır. Hastaların birçoğu daha ilk seanstan rahatlamaya başladıkları için tedaviyi yarıda kesebilmektedir. Ancak tam bir iyileşme sağlanabilmesi ve vücudun hastalık ile savaşa adapte olabilmesi için belirli periyotlar ile akupunkturun uygulanması gerekmektedir.
 


 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App 

www.karagozmedya.com